MaterializeCSS

CodeIgniter

Grafika DTP

Skrypty

Ostatnie Artykuły:

Budowa strony, co jest ważne?

Zaczynając od początku, zakładając, że znamy już podstawowy zarys i treść to na pewno hosting i domena.

Bardzo często przy stronach internetowych za 99zł z allegro, strona jest osadzana na wspólnym hostingu (na którym jest już trochę stron, kont pocztowych itp.) do którego nie mamy dostępu, konto nie jest naszą własnością i z chwilą kiedy współpraca się kończy nie mamy dostępu do plików i kontroli nad stroną, jeżeli właściciel konta nie przedłuży domeny i hostingu, tracimy stronę internetową.

Oczywiście takie rozwiązanie ma pozorne plusy w postaci ceny, lecz jeśli planujemy stronę na kilka lat to może się szybko zemścić, już nie wspominając, że dzielenie zasobów może powodować bardzo wolne ładowanie się strony.

Jest to kwestia dość ważna i często pomijana, dlatego najlepiej po prostu zapłacić koło stu złoty na rok (czyli tyle ile koszt całej strony z allegro, dziwne prawda?) i mieć imienne (bądź firmowe) konto z hostingiem i domeną do którego, w razie potrzeby mamy dostęp i kopię zapasową. Podsumowując:

Nie warto oszczędzać na stronie.

Dla świętego spokoju nie jest złym pomysłem kopia strony na dysku bądź płycie oczywiście razem z bazą danych, zawsze można ją skopiować na serwer lub w razie awarii przenieść i sprawa załatwiona, oczywiście kompletna utrata danych zdarza się stosunkowo rzadko, lecz nie jest to w 100% wykluczone.

Budowa strony to również bezpieczeństwo czyli zabezpieczanie strony przed włamaniami i ukrycie newralgicznych danych jak login, wersja skryptu, oraz skomplikowane hasło, najlepiej nie zapamiętywać haseł w przeglądarce, oraz wyłączyć automatyczne logowanie.

Można również użyć Frameworka (Framework jest to szkielet do budowy aplikacji. Definiuje on strukturę aplikacji oraz ogólny mechanizm jej działania, a także dostarcza zestaw komponentów i bibliotek ogólnego przeznaczenia do wykonywania określonych zadań. Programista tworzy aplikację, rozbudowując i dostosowując poszczególne komponenty do wymagań realizowanego projektu, tworząc w ten sposób gotową aplikację) zamiast popularnych CMSów, wtedy nie ma konieczności częstych aktualizacji czy to samego CMS czy pluginów w nim zawartych, oraz konieczności zabezpieczania panelu logowania.

Frameworki oferują również wyższy poziom bezpieczeństwa, w zasadzie brak słabych punktów w porównaniu do popularnych CMS, które podatne są na ataki i włamania, szczególnie jeśli nie są prawidłowo zabezpieczone.

Na końcu można zając się optymalizacją, czyli prędkością ładowania strony, optymalizacją zdjęć, treści, oraz seo, opis tych czynności na stronie: Grafika na stronie zajmuje to trochę czasu, a że czas to pieniądz więc nie wierzmy w porządną stronę za 99zł.



PHP CodeIgniter

Tutorial frameworka PHP, pokazujący konfigurację i instalację podstawowej aplikacji na serwerze.


Zobacz
  • Konfiguracja
  • Aplikacja
  • Skrypty
  • Biblioteki
  • Klasy
  • Konfiguracja
  • Nawigacja
  • Tabele
  • Kolory
  • Przyciski
MaterializeCSS

Tutorial frameworku Materialize który pokazuje jak zbudować prostą i responsywną stronę internetową.


Zobacz